У Британії вручено медаль ім. Карнеґі

фото: guardian.co.uk
фото: guardian.co.uk

Найпрестижнішу британську нагороду у сфері дитячої та підліткової літератури – медаль ім. Карнеґі – 2013 року отримала авторка Саллі Ґарднер (Sally Gardner) за книжку “Maggot Moon”, пише Казкарка. Нагадаємо, письменниця номінувалася на Costa Book Award 2012.

У романі описано історію хлопчика, хворого на дислексію (нездатність оволодіти навичками читання текстів, не пов’язана з інтелектуальним потенціалом людини), що живе в альтернативній Британії 1950-х років, країні, що хоче виграти космічні перегони. Цікаво, що й самій авторці у віці 12 років поставили цей діагноз. “Без книжок я не стала б письменницею, і без допомоги бібліотекарів я б не виграла цю нагороду”, – цитує авторку BBC. – “Я вважаю, що вчителі та бібліотекарі повинні мати змогу прищеплювати дітям невмирущу любов до пізнання, не будучи обмеженими застарілими навчальними програмами”.

Медаль ім. Карнеґі – британська літературна нагорода, яка вручається щорічно авторові дитячої або підліткової літератури. Одна з найстаріших та найпрестижніших літературних нагород у країні, за масштабом еквівалентна медалі Ньюбері в США. Названа на честь американського філантропа шотландського походження Ендрю Карнеґі (Andrew Carnegie, 1835–1919), який заснував понад 2800 бібліотек в англомовному світі.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики