Рукопис першого роману Беккета продали за 1,5 млн доларів

Фото: Sotheby's
Фото: Sotheby’s

Рукопис «Мерфі», першого роману Семюела Беккета, продали на аукціоні Sotheby’s за 962,500 фунтів стерлінгів (1,5 мільйона доларів). Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на Reuters.

Новим власником чернетки став британський університет Редінґа, в якому вже зберігається частина архіву Беккета й активно вивчають його творчість. У навчальному закладі підкреслили, що текст, який перебував близько 50 років у приватних руках, тепер буде доступний для дослідників.

Рукопис містить шість зошитів загальним числом понад 700 сторінок, повідомляє The Guardian. Текст написаний англійською мовою різними чорнилом і супроводжується авторськими замальовками. Викладена в рукописі версія роману суттєво відрізняється од фінальної.

Роман «Мерфі», що спочатку називався «Саша Мерфі», присвячений молодому ірландцеві, який проживає в Лондоні й намагається втілити в життя свої мрії. Беккет почав писати цей твір у 1935 році, проте довго не міг його опублікувати. Роман побачив світ у 1938 році.

Семюел Беккет, що народився в Ірландії і проживав у Франції, є одним з основоположників театру абсурду. Він писав свої твори як англійською, так і французькою мовою. Одна з найвідоміших його п’єс – «Чекаючи на Ґодо». Серед його прози – такі романи, як «Моллой», «Мелон умирає» та інші. У 1969 році Беккет отримав Нобелівську премію з літератури.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики