Роулінґ таємно випустила детективний роман

фото: angusrobertson.com.au
фото: angusrobertson.com.au

Відома письменниця Джоан Роулінґ, авторка серії книжок про Гаррі Поттера, зробила ще один літературний переворот, написавши детективний роман. Він має назву “The Cuckoo’s Calling” (приблизний переклад – “Поклик зозулі”), інформує портал ArtNews.in.ua.

“Мама” Гаррі Поттера, сховавшись під ім’ям Роберта Ґелбрейта, зірвала оплески серед авторів детективного жанру, які прочитали книжку, не знаючи, хто стоїть за псевдонімом.

Книжка, що розійшлася накладом понад 1500 примірників, оповідає про приватного детектива, ветерана війни Корморана Страйка, що розслідує загадкову смерть моделі, яка впала з балкона. Роман випустило видавництво, яке раніше опублікувало “Несподівану вакансію” Роулінґ.

Письменниця хотіла якнайдовше зберегти авторство в таємниці – книжка вийшла в квітні цього року. Роулінґ зізналася, що відчула справжню насолоду, опублікувавши роман без супутнього рекламного галасу і здобувши визнання читачів і критиків, незважаючи на псевдонім. Рецензенти, як зауважує The Telegraph, назвали “The Cuckoo’s Calling” “жвавим дебютом”, відзначивши з подивом, як детально чоловік зміг описати жіночий гардероб.

За перший тиждень появи на ринку попереднього роману авторки, “Несподіваної вакансії”, у США було продано 375 тисяч примірників, а у Великобританії – понад 120 тисяч. Серія із семи книжок Роулінґ про Гаррі Поттера, випущених у 1997-2007 роках, видана загальним накладом 400 мільйонів екземплярів і перекладена 65 мовами.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики