Ришард Криницький читатиме на ювілейному Форумі

фото: bookforum.ua
фото: bookforum.ua

На 20-му Форумі видавців прозвучать ніжні і чуттєві вірші поета Ришарда Криницького (Ryszard Krynicki), який відвідає Львів у складі польської делегації, повідомляється на сайті Форуму.

Ришард Криницький – представник польської поетичної «Нової хвилі». Свою першу збірку поезій «Швидкість погоні, швидкість втечі» опублікував у 1968 р.

Свого часу виступав проти комуністичної ідеології. Підпис поета є на відомому «Листі 59», в якому польські інтелектуали висловили протест проти змін у Конституції країни, спрямованих на посилення ідеологічного контролю суспільства і культури. Зазнав переслідувань владою, тож певний час твори Криницького було заборонено друкувати.

Р. Криницький – лауреат численних премій, зокрема, Фундації ім. Косцєльських та польського ПЕН-клубу. Видав 13 поетичних збірок, його вірші перекладено англійською, німецькою, шведською мовами. Українською твори поета адаптує Анатолій Глущак.

Ришард Криницький переклав твори П. Целана, Б. Брехта, Г. Тракля, Ф. Гельдерліна. Редагує серію «Поетична бібліотека», яку видає краківське «Видавництво а5», співзасновником якого є Криницький.

Експозиції поезій Криницького та інших сучасних польських поетів були розміщені у київському метрополітені під час міжнародного проекту «Вірші в метро: поезія з Польщі» (2011 р.).

«Мені здається, наші вірші нині починають існувати в іншому вимірі, іншому просторі, перебираючи на себе роль анонімних графіті. Неважливо, чи є там прізвище автора, чи написано там «Криницький». Має значення лише текст, визнання і те, що поет хоче сказати», – зазначив тоді він в одному з інтерв’ю.

За програмою ювілейного Форуму слідкуйте на сайті bookforum.ua.

Читайте також: Зиґмунт Бауман відвідає 20-й Форум видавців

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики