Шекспірівський театр покаже «Гамлета» в усьому світі

logo globeЛондонський театр «Глобус» в 2014 році на честь 450-річчя з дня народження Шекспіра поїде на два роки на гастролі. На сайті «Глобуса» повідомляється, що в світове турне театр вирушить із постановкою «Гамлета», пише lenta.ru.

Ці гастролі стануть першими за розмахом в історії театру. Трупа «Глобуса» збирається в рамках гастрольного марафону відвідати всі держави в світі й виступити в театрах, на пляжах, у джунглях і замках. Завдання театру полягає в тому, щоб дати спектакль у 205 країнах. Останнім пунктом у турне стане датське місто Хельсингер (Ельсінор), в якому й розгортається дія «Гамлета».

Вибір постановки художній керівник театру Домінік Дромгул пояснив тим, що «Гамлет» – та п’єса Шекспіра, яку знають скрізь. Вибір театру схвалив театральний режисер Пітер Брук, який зазначив, що найпростіші слова в англійській мові – «to be or not to be» – з «Гамлета» і навряд чи є на планеті бодай одне місце, де їх не перекладено.

Театральний марафон почнеться 23 квітня 2014-го в театрі «Глобус» і закінчиться там само рівно через два роки. Цей же день стане останнім для Дромгула на посту художнього керівника театру.

Театр «Глобус» був побудований у Лондоні в 1599 році на кошти акторської трупи «Слуги лорда-камергера», до якої належав і Шекспір. У 1613-му театр згорів, потім його відновили, і в такому вигляді він проіснував до 1642 року. Сучасний «Глобус» побудували в 1997 році недалеко від того місця, де розташовувався знаменитий предок. «Глобус» регулярно проводить масштабні проекти, намагаючись об’єднати людей різних культур і національностей через творчість великого англійського драматурга. Приміром, навесні 2012 року перед Олімпійськими іграми в Лондоні «Глобус» провів фестиваль, де виступили 37 труп і представили вистави за творами Шекспіра 37 мовами.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики