Ткачишин-Дицький приїде на 20-й Форум

фото: bookforum.ua
фото: bookforum.ua

На 20-й Форум видавців запрошено польського поета Еуґеніуша Ткачишина-Дицького (Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki), повідомляється на сайті Форуму.

Найбільшим його досягненням вважають отримання 2009 року Nike – найпрестижнішої літературної премії в Польщі за збірку віршів «Пісня про залежності й узалежнення», яка свого часу викликала шок серед консервативно налаштованої літературної еліти Польщі. Сам поет на урочистій церемонії вручення нагороди зізнався: «Я написав цю книжку, бо знав, що маю сказати правду».

Гнучкий і мелодійний стиль виділяє Ткачишина-Дицького з-поміж інших поетів. Граючись словами, постмодерніст легко виходить за рамки жорсткої польської граматики. Цікавою особливістю його віршів є суміш української та польської мов – поет народився та виріс у містечку Любачеві, на прикордонні двох країн. «Чистий, особливий голос», – так відгукуються про мелодійний ритм його віршів критики.

Від 1990 року видав 14 поетичних збірок. Двічі був лауреатом Літературної премії Ґдині. Також є автором книжки малої прози «Запліччя», друкувався в журналі «Креси». Одинак. Не веде блогу, як більшість письменників. Не має веб-сайту. Дуже рідко погоджується на зустрічі з читачами. Досі не дав жодного інтерв’ю.

Живе у Варшаві. Улюбленець польських рецензентів і критиків, які називають його Ружевичем свого покоління.

Програма “Польща – почесний гість” на 20-му Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту в Києві, Інституту Книжки (Краків).

Читайте також: Йоанна Батор виступить на Львівському Форумі

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики