Знайшли викрадені рукописи Джованні Верґи

вергаПоліція Італії виявила в одному з будинків Рима рукописи італійського письменника-реаліста Джованні Верґи, загублені в 1930-х роках, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Agence France-Presse.

Серед знайдених рукописів – чернетка роману «Сім’я Малаволья», перше оповідання Верґи, написане ним у 16 років, а також малюнки й особисті листи письменника. Їхня вартість оцінюється в 4 мільйони євро. Документи було виявлено під час поліцейського рейду в будинок італійки, яка, ймовірно, намагалася продати їх через аукціон Christie’s у Мілані. Власниці документів загрожує до 10 років в’язниці.

Рукописи Верґи були втрачені після того, як син письменника позичив їх історикові з невеликого міста на Сицилії, який відмовився їх повертати. Документи згодом перейшли до дочки історика, в будинку якої їх і виявила поліція. Права на документи належать адміністрації сицилійського міста Катанія, де народився Джованні Верґа.

Джованні Верґа помер у 1922 році. Він був одним із ключових представників італійського руху реалістів і засновником веризму – реалістичного напряму в літературі, основною ідеєю якого було об’єктивне зображення дійсності, соціальний літопис. За його романом «Сім’я Малаволья» в 1948 році режисер Лукіно Вісконті зняв фільм «Земля тремтить», який завоював приз Венеціанського кінофестивалю.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики