Журі Букерівської премії оголосило довгий список

Єва Харріс, Ноувайолет Булавайо і Дональд Райан. Фото: ВВС-Україна
Єва Харріс, Ноувайолет Булавайо і Дональд Райан. Фото: ВВС-Україна

Журі оголосило довгий список цьогорічних номінантів на Букерівську премію, який голова журі Роберт Макфарлейн назвав найрізноманітшішим в історії цієї літературної нагороди, передає ВВС-Україна.

До списку увійшли 13 романів (зі 151) від авторів із Британії, Зімбабве, Нової Зеландії, Канади, Австралії, Малайзії та Ірландії. Короткий перелік із шести авторів представлять 10 вересня, а ім’я переможця, який одержить 50 тисяч фунтів (76,7 тисяч доларів) стане відомо 15 жовтня.

У довгий список увійшли такі автори і твори:

Таш Оув “П’ятизірковий мільярдер”;
Ноувайолет Булавайо “Потрібні нові імена”;
Елеонора Каттон “Світильники”;
Джим Крейс “Врожай”;
Єва Харріс “Одружена з Чанні Кауфманом”;
Річард Хаус “Вбивства”;
Джумпа Лагірі “Низина”;
Елісон Маклеод (“Бомба, що не вибухнула”);
Колум Маккан “Через Атлантику”;
Шарлотта Мендельсон “Майже англієць”;
Рут Озекі “Казка про буття”;
Дональд Райан “Сердце-дзиґа”;
Колм Тойбін “Заповіт Мері”.

Троє з них – Ноувайолет Булавайо, Єва Харріс, Дональд Райан – дебютанти.

“Це, безумовно, найрізноманітніший довгий список в історії Букерівської премії: він дивовижно різноманітний з точки зору географії, форми, обсягу й сюжету, – сказав голова журі Роберт Макфарлейн. – Ці 13 видатних романів варіюються від традиційних до експериментальних, дія в них відбувається починаючи з першого століття нашої ери до наших днів, обсяг – від 100 до 1000 сторінок”.

В інтерв’ю ВВС пан Макфарлейн сказав, що процес визначення списку був “мирним, але суворим”. Засідання, на якому в понеділок визначали імена, що увійшли до довгого списку, тривало майже шість годин. “Це свідчить не про розбіжності, а про нашу ретельність”, – каже пан Макферлейн. “Це дуже сучасний список, – додає він. – Що стосується історичних романів, вони, як правило, досить міцно вкорінені у сьогодення – тут ми бачимо розквіт Азії, занепад Ірландії, фінансові кризи, цунамі, ортодоксальні громади в сучасному Лондоні”.

Цього року відзначається 45-та річниця премії, яку почали вручати 1969 року. Переможця-2013 оголосять 15 жовтня на церемонії нагородження в Міській Ратуші Лондона.

Нагадаємо, 2012 року Букерівську премію отримала Гіларі Mентел за роман “Внесіть тіла”, ставши першою жінкою, яка здобула цю нагороду двічі.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики