Помер фантаст Фредерік Пол

FrederikPohl_chicagoreaderУ понеділок, 2 вересня, на 94-му році життя помер відомий американський письменник-фантаст Фредерік Пол (Frederik Pohl). Про це пишуть «Вести».

Фредерік Пол народився 26 листопада 1919 року у Нью-Йорку. У 17 років брав участь у Першій всесвітній конвенції фантастів у Філадельфії, а в 19 років разом із Айзеком Азімовим, Сірілом Корнблатом і Деймоном Найтом заснував спільноту футуріанців.

Редагував науково-фантастичні журнали «Astonishing Stories» і «Super Science Stories», де під різними псевдонімами публікував свої твори. Був літературним агентом Айзека Азімова. До 1969 року видавав журнали «If» і «Galaxy». Із 1953 року публікувався під власним іменем.

Завершивши активну видавничу діяльність у 1970-х, Пол проявив себе як талановитий романіст. Його роман «Людина плюс» отримав премію Nebula 1976 року, а роман «Ворота» у 1977 році одержав аж чотири відзнаки — Nebula, Hugo, Locus і меморіальну премію Дж. Кемпбелла.

1992 року Фредерік Пол одержав премію «Великий майстер», загалом на його рахунку по три нагороди Nebula, Hugo, Locus — найпрестижніші премії у сфері фантастичної літератури.

За матеріалами vesti.ua.

Читайте також: Фантастична Четвірка

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики