Стівен Кінг: “Лякати стало важче”

Стівен Кінг зізнався, що нервує з приводу реакції на продовження свого роману “Сяйво”. Американський письменник не хоче, щоб його нову книгу “Доктор Сон” порівнювали з її попередницею.

“Доктор Сон” – це історія хлопчика, який вижив після жахливих подій, описаних в “Сяйві”. Автор пояснив, що вирішив написати цю книгу, тому що люди часто запитували у нього, що ж сталося з тим хлопчиком.

Американський письменник очікує, що в 95% відгуків його новий роман будуть порівнювати з попереднім, і це змушує його нервувати, адже першу книгу він написав у 28, а зараз йому 65.

Він також зізнався, що читав літературні сайти, щоб вивчити настрої шанувальників напередодні виходу книги. “Багато хто каже: гаразд, я, напевно, прочитаю цю книгу, але вона не зможе зрівнятися з “Сяйвом”. Проте я оптиміст і хочу, щоб її визнали, навіть, щоб вона сподобалася більше”, – сказав письменник.

Кінг стурбований, що люди будуть чекати від “Доктора Сну” такого ж ефекту, як і від “Сяйва”, хоча його читали значно молодшими. “Боюся, що вони захочуть відчути той же самий страх, хоча тепер подорослішали і цього ніколи не станеться”, – сказав автор. Він також вважає, що зараз налякати людей набагато важче, оскільки вони “значно краще розуміють витівки, до яких вдаються письменники і кінематографісти”.

“Я хочу щоб аудиторія закохалася в моїх героїв і дійсно переживала за них – це створює необхідну напругу. Любов народжує жах”, – розповідає автор.

Стівен Кінг, який написав понад 50 романів, вважає, що тепер критики стали добрішими до нього, ніж на початку кар’єри. “Вітер потроху змінився. Думаю, значною мірою тому, що багато старожилів, які зневажали мою роботу, померли, а нинішні критики – це ті, кого я до біса лякав в дитинстві, і вони ніби віддають мені данину”, – сказав письменник.

Джерело: BBC Україна

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики