Вікно з Пітером Пеном можна купити

rsz_pic_8e76e6dd9953c9eb08d9f2330c7b3560

Британська актриса і продюсер Джоанна Ламлі розпочала збір коштів на реставрацію будинку письменника Джеймса Метью Баррі, автора казки про Пітера Пена. Вона закликала читачів проспонсорувати ремонт вікон маєтку “Моут Бре” в шотландському місті Дамфріс.

Всього в будівлі 39 вікон, ремонт яких обійдеться приблизно в 100 тисяч фунтів (160 тисяч доларів). Опікуни фонду “Peter Pan Moat Brae Trust”, серед яких є і Ламлі, запропонували шанувальникам творчості автора придбати будь-яке вікно дому і профінансувати його ремонт. Таким чином у кожного охочого з’явиться власний зв’язок із країною Неверленд.

Невелике віконце біля сходів обійдеться приблизно в 500 фунтів. Вікно в дитячій, яке (вважають дослідники) було описане в казці, коштуватиме до 20 тисяч фунтів.

«В історії про Пітера Пена вікна грають страшенно важливу роль. Пітер Пен вперше з’являється у вікні, потім діти летять за ним із вікна. Біля вікна місіс Дарлінг чекає їхнього повернення», – каже Джоанна Ламлі.

У планах фонду – відкрити маєток для відвідувань і зробити в ньому центр дитячої літератури. Горище будівлі переобладнають у дитячу кімнату (згідно з описом у книзі). В саду, що оточує будинок, зроблять ігровий майданчик для дітей «Неверленд». Відкрити це все мають у 2016 році.

У “Моут Бре”, побудованому в 1821 році, письменник Джеймс Баррі (1860-1937) провів дитячі роки. Кампанія зі збору коштів на ремонт будівлі почалася в 2011 році. Всього на відновлення потрібно близько 4 мільйонів фунтів.

За матеріалами Lenta.Ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики