Пільги для продавців україномовних книг

Фото: aspekty.net
Фото: aspekty.net

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 17 жовтня схвалив розроблений Державним комітетом телебачення і радіомовлення проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративні послуги». Про це інформує Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

У разі прийняття законопроекту Верховною Радою вітчизняні видавці та вітчизняні розповсюджувачі, які забезпечують підготовку, випуск та поширення продукції державною мовою, отримають переважне право без участі в конкурсі орендувати державне та комунальне майно.

Зокрема, у проекті змін до Закону «Про оренду державного та комунального майна» знижено планку для підприємств книгорозповсюдження, які можуть претендувати на оренду державного та комунального майна без конкурсу. У чинній редакції Закону для отримання пільг від них вимагали поширювати не менше 50% книжкової продукції державною мовою. Зрозуміло, що далеко не всім книгорозповсюджувачам вдавалося відповідати цьому критерію.

Урядові аналітики зазначають, що змінами до Закону пропонують надавати право на оренду державного та комунального майна без конкурсу підприємствам книгорозповсюдження, які поширюють не менше 1 тис. примірників книжкової продукції на рік державною мовою. Це, на думку експертів, збільшить кількість підприємств, які зможуть претендувати на отримання права на оренду державного та комунального майна без конкурсу.

За інформацією бюлетеня, у 2013 році, станом на 30 вересня, порівняно з минулим роком наклади книг виросли на 38,3%. За дев’ять місяців 2013 року видано 46,3 млн. примірників, із них 23,6 млн. — українською мовою, 20,1 млн. — російською.

Джерело: Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики