Бібліотека для тих, хто має проблеми з читанням

У берлінській бібліотеці ім. Пабло Неруди відкрили спеціальний відділ з книжками “легкою мовою”. Насолоджуватись читанням тепер зможуть і люди з обмеженими фізичним можливостями, розумовими вадами та не дуже добрими знаннями німецької.

Переважно яскраві палітурки та великий, без “викрутасів” шрифт – перше що впадає у вічі при спогляданні книжкової полиці з адаптованою літературою. Тут можна знайти книги на найрізноманітнішу тематику – від розповідей про відомих особистостей до жіночих порад. Короткі, прості й зрозумілі речення, відсутність складних понять, зручний шрифт та багато абзаців – це основні принципи так званої “легкої мови” для читання.

На таких книжках в Німеччині спеціалізується ціле видавництво в Мюнстері під назвою “Насолода від читання”. Як розповів в одному із своїх інтерв’ю керівник видавництва Ральф Бееквельдт, переписувати твори не так вже й просто.

За його словами, цей процес може тривати кілька місяців. “Важливо, щоб речення були не тільки простими й легкими для розуміння, але й зберігали логіку. Врешті-решт маєш просту історію написану простими реченнями. Ми уникаємо прислів’їв та іноземних слів”, – розповів Бееквельдт.

Джерело: Німецька хвиля

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики