«ЛітАкцент року – 2013»: фінішуймо

307410_249721761735550_1696796457_n1131 січня. Саме цього дня «ЛітАкцент» нагороджуватиме переможців книжкового рейтингу «ЛітАкцент року – 2013». На кінець 2013-го ми сформували короткі списки, а тепер залишилилося визначити переможців у кожній із номінацій: «Проза», «Поезія», «Література для дітей», «Есеїстика й літературознавство» та «Золота булька». Нагадую, що назвати свого претендента (тобто проголосувати) має право кожен автор сайту й, отже, вплинути на остаточний результат. Я, до речі, теж маю таке право – одного голосу – чим неодмінно скористаюся.  Нагадаю, що голосування – анонімне, тобто інформація про те, хто за кого голосував, залишиться між автором сайту (тобто членом журі) і мною. Про вибір кожного обіцяю мовчати. Не обов’язково голосувати в кожній номінації, тому якщо хтось відчуває, що він не надто добре знається, скажімо, на дитячій літературі, може з чистою совістю пропустити цю номінацію, довіривши її тим, хто обізнаний краще. Також у чотирьох номінаціях (окрім «Золотої бульки») передбачено опцію «не підтримую жодну книжку». Тому якщо когось, припустімо, не влаштовує жоден претендент із короткого списку в номінаціях «Проза», «Поезія», «Література для дітей» чи «Есеїстика й літературознавство» на роль переможця, він може висловитися проти цьогорічного визначення переможця в номінації.

Короткі списки для голосуванняось тут.

Свої голоси дуже прошу надсилати на пошту redaktor@litakcent.com до 30 січня. Голоси 31 січня до уваги не братимуться, цього дня я займатимуся простою математикою, щоб увечері, на церемонії в книгарні «Є» оголосити переможців. А також розповісти про основні тенденції цьогорічного експериментального визначення найкращих нижок 2013 року за версією авторів «ЛітАкценту» й оприлюднити загальну статистику щодо голосування – навіть на етапі формування коротких списків там проглядалися цікаві висновки. Що буде на етапі визначення переможців – мені, зокрема, страшенно цікаво. Авторам «ЛітАкценту», сподіваюся, також – тому озивайтеся.

Паралельно з голосуванням авторів сайту (журі) «ЛітАкцент» розпочав своєрідний екзит-пол – голосування читачів у мережі Фейсбук, тобто тих, хто не є (або й є) авторами сайту. На результати рейтингу вони не вплинуть, але дадуть змогу побачити вибір читачів, а також співвіднести їхній вибір із вибором критиків. Результати побачимо наприкінці місяця. Голосувати можна тут.

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у пресі й книжкових видавництвах. Від 2012 р. - головна редакторка сайту "ЛітАкцент"