Сашко Дерманський: “Хочеться писати більше, щоб діти не ставали тітушками”

Фото: День

“Виїжджаю на чергування до лікарні швидкої допомоги, щоб бандити, перевдягнені в міліцію, не вивозили поранених людей; відвожу на барикади людей або речі, потрібні там”, – розповідає Сашко Дерманський.

Однак своєї участі у Євромайдані письменник намагається не афішувати, адже справжня боротьба з режимом, на його переконання, відбувається не на сцені. У Майдану є свої щоденні потреби, до подолання яких може долучитися кожен. “Була проблема з вивезенням сміття – ми з письменником Андрієм Кокотюхою та журналістом Олександром Піддубним ішли й прибирали Хрещатик; потрібно стояти на барикаді – стою на барикаді”, – розповів він.

На нічних чергуваннях довелося письменнику досить тісно познайомитися з “тітушками”, яких він охарактеризував як “абсолютно неадекватну біомасу”. Наявність такої соціально-людської маргінальності свідчить про моральну деградацію суспільства. Сашко переконаний, що за такої ситуації письменники не мають права припинити писати для дітей: “Просто хочеться написати ще більше, ще кращих, добріших, світліших книжок – щоб наші діти, прочитавши їх, навіть не мали шансу колись стати “тітушками”.

Джерело: DW

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики