Андрухович: “Вступ до НАТО потрібно відкрито обговорювати”

0,,17498218_303,00
Фото: dw.de

“Українське суспільство не гомогенне. Однак російські дії, постійна військова загроза, можна сказати, й загроза війни – об’єднують його. Люди в усіх частинах країни бачать необхідність захищати свою країну. З огляду на від 30 тисяч до 50 тисяч російських солдат на наших східних кордонах люди в Україні об’єднані, як на Сході, так і на Заході”, – говорить Андрухович в інтерв’ю Deutsche Welle.

“На даний момент, коли ми говоримо про загрозу війни, моїм найбільшим бажанням є, аби Захід уможливив дві речі: вступ України до НАТО і до ЄС. Це було би гарантією того, що загроза з російського боку не стане реальністю. Я приймаю до відома те, що наш уряд не формулює вступу країни до НАТО як ціль. Ймовірно, він не робить цього перед виборами з тактичних міркувань.

Однак я вважаю, що вступ до НАТО потрібно відкрито обговорювати. Може бути, що люди на Сході України ще не готові погодитися з цією реальністю. Було би цікаво побачити актуальні опитування з цього питання. Мене дуже радує, що відповідальний за розширення ЄС комісар Штефан Фюле знайшов чіткі слова щодо того, що власне Україна повинна стати членом ЄС”, – зазначив письменник.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики