У Донецьку стартував перший Український літературний фестиваль

23 квітня, у Всесвітній день книги, на території фонду «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив» в Донецьку стартував перший Український літературний фестиваль. Протягом трьох днів, до 25 квітня, відомі українські письменники, філософи та журналісти обговорюватимуть зі спільнотою аспекти питання «Мова та насильство» – саме так сформульована тема форуму.

Директор «ІЗОЛЯЦІЇ» та ініціатор фестивалю Пако де Блас переконаний, що дослідження символічного насильства зараз набувають особливого значення. «Наскільки ми вразливі до того, що у Москві хтось вживає слово «Новоросія»? Наскільки готові посперечатися з історичним значенням цього слова і поборотися з його наступом сьогодні? Саме слово «Новоросія» – це заклик до насильства. Для українців настав час відстоювати те, ким вони є», – вважає Пако де Блас.

Куратор фестивалю Любко Дереш підкреслив: «Насильство в Україні було, є і буде. Якщо ми хочемо, щоб насильства було менше, треба зрозуміти його витоки, дати речам нові правильні імена. Для того, щоб відкривати ці нові імена, шукати нові вірні слова, ми запросили науковців та поетів».

Організатори фестивалю зробили акцент на спілкуванні авторів з аудиторією, заплановано десятки дискусій, круглі столи. Перший день літературного фесту присвятили «Анатомії насильства», учасниками бесід стали Мирослав Маринович, Христя Венгринюк, Володимир Єшкілєв, Юрій Винничук, Любко Дереш.

Український літературний фестиваль у Донецьку охоплює різні види мистецтва: передбачено паралельну програму з кінопоказами та концертами, демонстрацією робіт молодих художників. Перший день фестивалю завершив концерт сестер Тельнюк «Дорога зі скла», 24 квітня відбудеться перформанс «Месопотамія» Сергія Жадана від актора Миколи Гусейнова.

Джерело: День

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики