Студенти назвали найпопулярніші книги

Фото: charivne.info

Кафедра видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ і Наукова бібліотека ім. М. Максимовича провели серед студентів рейтингове опитування. Учасникам запропонували назвати п’ятірки найцінніших книг – тих, що вплинули на формування їхнього світогляду, які варто було б прочитати іншим.

Участь в опитуванні взяли 1350 студентів КНУ, київських вишів та інші молоді люди віком до 25 років, які назвали в анкетах майже 1800 творів різних авторів. У результаті було визначено список книжкових пріоритетів, який оприлюднили під час Форуму національної книги. До першої десятки найпопулярніших творів увійшли:

  1. Булгаков Михайло. «Майстер і Маргарита»
  2. Ремарк Еріх Марія. «Три товариші»
  3. Орвелл Джордж. «1984»
  4. Уайльд Оскар. «Портрет Доріана Грея»
  5. Сент-Екзюпері Антуан. «Маленький принц»
  6. Селінджер Джером Девід. «Над прірвою у житі»
  7. Біблія
  8. Роулінг Джоан. «Гаррі Поттер»
  9. Бредбері Рей. «451 градус за Фаренгейтом»
  10. Достоєвський Федір. «Злочин і кара»

Було визначено також 50 та 100 найпопулярніших творів. Серед них, зокрема, «Кобзар» Тараса Шевченка та «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко, як поділили 20-21 місця, «Тигролови» Івана Багряного (30 місце), «Чорний Ворон» Василя Шкляра (78 місце), «Солодка Даруся «Марії Матіос» (80 місце), «Україна в огні» Олександра Довженка (90 місце) та інші твори українських авторів.

У перспективі проект буде розширено до національного масштабу, він охоплюватиме різні покоління, також матиме спеціальні номінації.

Джерело: УЛГ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики