Фінська письменниця: “Усі сусіди Росії мають досвід радянської окупації”

Фото dw.de

Софі Оксанен – одна з найвідоміших за кордоном фінських письменниць, володарка багатьох літературних премій, пише Deutsche Welle. Невдовзі в Німеччині видадуть її роман про Естонію часів нацистської та радянської окупацій, які вона вважає однаково жахливими. Книга під назвою “Коли голуби щезли” в німецькому перекладі з’явиться напередодні відкриття Франкфуртського книжкового ярмарку.

37-річна письменниця описує у своїх романах радянські часи та часто виступає з гострою критикою Росії. “Усі сусіди Росії мають досвід радянської окупації”, – констатує Оксанен в інтерв’ю інформаційній агенції dpa.

Письменниця згадує про політику “фінляндизації”, яка існувала на її батьківщині у 1944-1989 роках (обмежений суверенітет в закордонній політиці та вимушений нейтралітет- Ред.). Вона заперечує можливість, що таке умиротворення Росії могло б бути прикладом для сучасної України.

“”Фінляндизація” означала творення “політики вітрини” для Радянського Союзу. Решті світу треба було показати, що Союз може жити в мирі з незалежними сусідами. Насправді ж Москва контролювала навіть те, що писалося в фінських підручниках про Радянський Союз”, – нагадує Оксанен.

На питання, що Захід може зробити проти сучасного експансіонізму Володимира Путіна, вона пропонує подумати, як позбутися залежності від російських енергоносіїв. “Мета Росії – зробити довколишні країни залежними”, – вважає вона. Водночас Софі Оксанен констатує, що чимало країн Заходу, в тому числі, Великобританія, приймають “брудні російські гроші”. “Коли корумпованими грошима фінансують британські партії, то ми справді маємо проблему”, – резюмує письменниця.
Джерело: DW.DE

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики