«ІЗОЛЯЦІЯ» просить бойовиків віддати твори мистецтва і документи

FBB9AD0B-FAA5-4E7F-AB20-81F55818A26A_cx0_cy2_cw0_mw1024_s_nМіжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив» просить бойовиків ДНР дозволити хоча б винести свою власність із захопленого приміщення.

Відкритий лист від Міжнародного благодійного фонду «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив» прем’єр-міністру «Донецької Народної Республіки» Олександру Бородаю

Звертаємося до вас з проханням дозволити Фонду вивезти з приміщень захопленого представниками ДНР колишнього заводу ізоляційних матеріалів твори мистецтва, матеріальні цінності та документи, що належать Фонду, а також особисті речі співробітників.

9 червня 2014 силами ДНР було захоплений колишній завод з виробництва ізоляційних матеріалів, приміщення якого орендував Фонд. Незадовго до вторгнення, в умовах посилення в місті терору, ІЗОЛЯЦІЯ була змушена призупинити свою діяльність і евакуювати співробітників. Під час захоплення Роман Лягін, «міністр соціальної політики ДНР», заявив, що творам мистецтва та майну Фонду не буде завдано шкоди. Сьогодні співробітниками заводу були зафіксовані факти мародерства і порушення громадського порядку, а саме: відкриття сейфу, злом дверей в приміщення з дорогими інструментами та обладнанням, розкрадання речей, що належали Фонду і його співробітникам, і розпивання алкогольних напоїв. Крім того, блокується вивезення творів мистецтва, документації та особистих речей співробітників Фонду.

Також на території заводу знаходяться постійні інсталяції, які є невід’ємною частиною території і не можуть бути демонтовані і вивезені. Ми наполягаємо на відшкодування вартості цих творів мистецтва.

Серйозну заклопотаність культурних і громадських діячів викликає питання збереження творів мистецтва, що належать ІЗОЛЯЦІЇ – картин, скульптур та інших арт-об’єктів. Над їх створенням, експонуванням і зберіганням впродовж чотирьох років працювали українські та іноземні художники, куратори та арт-менеджери. Саме завдяки цим унікальним роботам культурна інституція відома в Україні і за кордоном, а територія колишнього заводу перетворилася на місце, популярне серед жителів і гостей Донецька.

Всі ці твори мистецтва ще можна зберегти. Просимо дати розпорядження представникам вашої організації не перешкоджати вивезенню творів мистецтва, матеріальних цінностей і документів, що належать Фонду, а також особистих речей співробітників.

Команда фонду «ІЗОЛЯЦІЯ»
Фонд ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив

Нагадаємо, позавчора озброєні бойовики вторглися на територію колишнього заводу ізоляційних матеріалів, де розташовано міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики