Книгарню «Чулан» вимушено закривають. Поки лише на літо

Фото: "Читомо"
Фото: “Читомо”

Минулого тижня оголосила про своє закриття на час літа незалежна київська книгарня “Чулан”, що з грудня 2011-го року була місцем паломництва для спраглих до актуальної літератури non-fiction у сфері гуманітарних наук і не тільки, пише “Читомо”.

“Можна говорити про комбінацію кількох причин: по-перше, це ніколи не було прибутковою справою, і в нас завжди виникали в цьому плані проблеми. Однією з ідей, як оживити життя “Чулану”, був переїзд на нове місце [восени минулого року “Чулан” змінив локацію за вул. Б. Хмельницького, 16-22 – прим. ред.]– ми хотіли створити певний простір, де можна було б проводити різноманітні заходи, приваблюючи також і читачів, розвивати місце з різних позицій. У нас була ідея якогось кіноклубу, ідеї стосовно дитячих заходів, почасти їх вдалось реалізувати”, – говорить співзасновниця “Чулану” Юлія Козловець.

“Однак соціально-політичні події у країні вплинули на ситуацію, два місяці ми витратили на облаштування нового місця, а згодом почався Майдан, і відповідно, наша робота зупинилась. Весь час, поки була революція, ми працювали, але продажем книг ніхто не займався. Це було на той час не надто актуально. І оскільки ми не маємо фінансової підтримки, окрім власних грошей, ця історія стала фінансово неспроможною”, – розповідає вона.

Спочатку “Чулан” зникне ненадовго, а потім буде потроху «воскресати» в різних іпостасях. Засновники не знають, чи вдасться їм знайти інше місце і чи будуть вони зберігати той формат, який мають зараз.

Джерело: Читомо

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики