Мінкульт обіцяє не пустити Патріарха Кирила в Україну

Фото: Вікіпедія

Про це йдеться у заяві директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Володимира Юшкевича.

У ній зазначено, що сьогодні у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі має відбутися Священний синод Української православної церкви у єдності з Московським патріархатом.

Як стало відомо з багатьох повідомлень засобів масової інформації, на цьому синоді УПЦ, під тиском зовнішніх сил, можуть прийняти рішення про запрошення в Україну Патріарха Московського Кирила. Цей візит у заяві називають небажаним, провокативним і політично заангажованим у час російської військової агресії, яку здійснюють проти України.

Юшкевич запевняє, що Україна у межах законодавства та законності зробить усе, щоб цей приїзд не було здійснено на будь-яку територію нашої держави, включно з тимчасово окупованою. На його погляд, такий візит глави Російської православної церкви може породити лише хвилю міжконфесійного протистояння, а тому можливий лише після припинення агресії Росії та повернення всіх нею загарбаних українських територій.

В заяві зазначено, що Україна не дозволить політикам втручатися у внутрішнє життя Церков і релігійних організацій та надалі неухильно дбатиме про гарантування прав і свобод громадян, зокрема, й щодо свободи совісті та віросповідання.

Юшкевич побажав членам Священного синоду Української православної церкви плідної роботи та зважених і відповідальних рішень, які підуть на користь Церкви та незалежної і цілісної України у цей непростий для українського народу час.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики