Україна на другому місці за кількістю нагород «Єврокону»

shamrokЗ 22 по 24 серпня в Дубліні (Ірландія) відбувся 36-й загальноєвропейський конвент наукової фантастики та фентезі «Єврокон-2014». Окрім звичних для таких заходів дискусійних столів, презентацій, виставок, зустрічей із письменниками, відбулося традиційне ж вручення премій «Єврокону».

Цього року другою за кількістю нагород після Ірландії стала Україна. В категорії «Дух вірності» найкращим художником-ілюстратором було визнано Олександра Продана, а найкращим автором фантастики для дітей та юнацтва — Володимира Арєнєва. Цікаво, що Володимир та Олександр вже другий рік плідно співпрацюють: у минулому році вийшло перевидання “Бісової душі, або Заклятого скарбу” Арєнєва з ілюстраціями Продана, а за кілька днів до книгарень потрапить нова повість “Душниця”.

Також у категорії «Найкращий дебют» серед інших молодих письменників було відзначено і українця Ігора Силівру — за його роман «Цепелін до Києва».

«Єврокон» — щорічний конвент любителів фантастики, що мандрує від країни до країни; двічі він відбувався у Києві (у 2006 та 2013 рр).

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики