Цього року українці читали майже на чверть менше

На XXI Форумі видавців у Львові консалтингова компанія GFK Ukraine представила результати другої хвилі всеукраїнського “​​Дослідження читання книг”. Опитування проводили другий рік поспіль за замовленням компанії “Київстар”.

Уподобання і звички українців віком 15-59 років цього року не дуже змінилися. Як і минулого року, трохи більше половини опитаних (51%) прочитали хоча б одну книгу. А 31% українців купували книги, це дещо більше, ніж минулого року.

Середня кількість книг, прочитаних одним респондентом, значно скоротилося (-23%). Якщо минулого року цей показник становив 7,6 книги на людину, то зараз – 5,6.

Значно сумніше виглядає ситуація юних українців. Рік тому в сім’ях з дітьми до 15 років 57% підлітків прочитали хоча б одну книгу (не підручник) протягом трьох місяців. У 2014 – лише 44%. Менше стало і сімей, в яких дітям купували книги (з 44% до 23%).gfk1

Такий результат є наслідком погіршення економічної ситуації в країні і популяризації інших форм дозвілля: інтернету, соціальних мереж, телебачення, кіно тощо. “Втрата інтересу до читання не є суто українським явищем, проте в нашій країні ця проблема набуває значних масштабів. Але це не привід здаватися, я вірю, що є способи навчити юних читачів зосереджуватися на великих текстах і повернути більшості українців задоволення від читання”, – каже Олександра Коваль, президент Форуму видавців у Львові.

“Зниження середньої кількості прочитаних книг українцями можна пояснити тим, що частина населення, яка читає, є і найбільш соціально активною. Увагу таких людей було прикуто до подій в країні. Вони читали і дивилися новини, аналітику, а не книги”, – говорить заступник директора GFK Ukraine Гліб Вишлінський, коментуючи результати дослідження.

Жанрові уподобання українців такі: 12% сучасні детективи, любовні романи – 9%, класика – 6%.

gfk2

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики