Олаф Кюль в турне Україною розповідає про свій “київський” роман

Фото: Читомо

Олаф Кюль, німецький письменник, перекладач, лауреат кількох літературних премій, відвідує Україну з творчим візитом, у рамках якого вже відбулися зустрічі із читачами у Харкові, Одесі, Івано-Франківську, Миколаєві, повідомляє Cultprostir. Попереду спілкування з поціновувачами актуальної європейської літератури Києва.

На заході, організованому Ґете-інститутом, письменник розкаже про передумови та процес створення роману «Справжній син», дія якого відбувається Україні.

Про особливості просування німецької літератури та постать самого Олафа Кюля Cultprostir розповіла Марія Шубчик, один з організаторів літературного турне: «Мушу зазначити, що промоція німецької літератури інколи не є легкою справою, бо, не дивлячись на давню літературну традицію, актуальні німецькі автори не завжди можуть вписатися у наш культурний контекст та бути зрозумілими й цікавими українському читачеві. В цьому випадку з Олафом Кюлем нам дуже пощастило. Хоча його найсвіжіший роман написано для німецького читача, український читач навряд чи відчує себе в ньому стороннім спостерігачем. Дія роману «Справжній син» відбувається в Києві, заради чого Олаф багато працював в українських архівах, спілкувався з киянами та навіть їздив консультуватися зі спеціалістами київської психіатричної лікарні.

З досвіду читань, які вже відбулись у Харкові, Миколаєві та Одесі, можу сказати, що, звісно, діяльність Кюля в якості радника мера Берліну завжди провокує публіку на питання щодо актуальної ситуації в країнах колишнього Радянського Союзу. Особисто мене з самого початку цікавило, чи був би його роман «Справжній син» інакшим, якщо б він писався в Києві не два роки тому, а, наприклад, цією зимою. Відповідь я вже знаю, а ті, хто захочуть її почути, можуть завітати на читання».

Зустріч з письменником відбудеться 9 жовтня в Ґете-інституті. Подробиці на офіційному сайті установи.

Джерело: Cultprostir

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики