Росія не пускає школярів у США, тому місця отримають українці

Рішення Росії відмовитись від участі в програмі США по обміну старшокласників FLEX призвело до того, що ці місця зможуть отримати українці.

Програма обміну Future Leaders Exchange (FLEX), започаткована після закінчення Холодної війни, надає стипендії для старшокласників з країн колишнього Радянського Союзу для проживання в американській сім’ї і навчання у американській школі.

За програмою обміну навчається близько 240 російських школярів, але минулого тижня Росія раптово оголосила про припинення участі у програмі після того, як один зі школярів попросив притулку у США на тій підставі, що його переслідуватимуть у Росії через його сексуальну орієнтацію, пише The New York Times.

У вівторок американські посадовці оголосили, що половина місць, які б відійшли Росії, тепер нададуть українцям. Зараз в України є 204 місця для старшокласників, тепер їх буде понад 300. Решта місць російських школярів розподілять між Грузією, Молдовою та Вірменією.

За словами помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд, Америка сподівається на відновлення програми у недалекому майбутньому, “але поки що у нас є понад 100 місць для українців”.

Ті учні з РФ, які зараз перебувають у США, матимуть можливість закінчити цей навчальний рік.

Як пише The New York Times, на цю програму обміну досить великий конкурс. З понад 40 000 аплікантів обрано 769 учасників.

Програма створено у 1992 році. Її фінансує уряд США.

Джерело: Українська правда. Життя

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики