СБУ: проти Табачника відкрито справу

Фото texty.org.ua
Фото texty.org.ua

За фактом зловживань службовим становищем екс-міністром освіти та науки Дмитром Табачником відкрито кримінальне провадження за за ч. 5 ст. 191 Кримінального Кодексу.

Провадження було відкрито ще 19 червня цього року, матеріали передано до Генпрокуратури, досудове слідство триває, йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

Як зазначають, дії Дмитра Табачника призвели до привласнення керівництвом Державної наукової установи “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” та Державного спеціалізованого видавництва “Освіта” бюджетних коштів у розмірі близько 2,76 млн грн під час виготовлення підручників за державним замовленням.

Раніше повідомляли, що у 2010-2014 роках в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти МОН накопичили десятки рукописів, які навмисно не розглядали й складали у “довгу шухляду”.

У такий спосіб рукописи зумисно не допускали на конкурси підручників

Минулого року довкола якості шкільних підручників зчинився гучний скандал.

Підручники з математики для першого класу виявилися написаними незрозумілою для першокласника мовою, в них були помилки. Така ж ситуація склалася і з “Математикою” для другого класу авторства Рівкінд та Оляницької.

Тоді директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олександр Удод вперто повторював, що помилок немає, а ті зауваження, які лунають, стосуються друкарських помилок.

Критику підручників він пов’язував із нецивілізованою конкурентною боротьбою.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник сказав, що одруки у підручниках були через те, що авторка “Математики” хворіла і звинуватив журналістів у непрофесійності.

Джерело: УП

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики