30% російських книжок ввозять в Україну нелегально

Фото: Вікіпедія
Фото: Вікіпедія

Кабінет Міністрів має намір ввести ліцензування і квотування продажу імпортної книжкової продукції.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич у програмі “Сьогодні. Про головне” на каналі Тві, повідомляє Урядовий портал.

За його словами, 30% російських книжок на український ринок потрапляє через “вікна” на українсько-російському кордоні. Ще 25% нелегально додруковують в Україні.

“Сьогодні ми розробляємо нормативну базу, яка дозволить Держкомтелерадіо залучати широке експертне коло до ліцензування книжкової продукції, зокрема російського виробництва, яка буде потрапляти на український ринок”, – сказав Сич.

“Кажуть, що у разі заборони поширення російської книги українські магазини збанкрутують. Тому змінювати пропорції присутності російського продукту на нашому ринку необхідно поступово. Якщо сьогодні вони 20% на 80% – не на користь української книги, треба завтра забезпечувати 30 на 70, а післязавтра – 40 на 60. І працювати поетапно в цьому напрямку, поки українська книга мінімум на 50% не буде представлена на українському ринку”, – сказав чиновник і додав, що тема квотування є найбільш болючою для книговидавців.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики