Лукашенко стверджує, що білоруських письменників ніхто не утискає

Фото sharij.net

Білоруських письменників ніщо не стримує у свободі творчості, однак великих творів в країні не з’являється, заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Як повідомляють державні ЗМІ, зустрічаючись в четвер з письменниками глава держави звернув увагу на те, що “свобода не породила великої літератури, а призвела до розколу письменницької спільноти”. “Що це глухий кут? Чи у вас є надія на відновлення єдиного творчого поля?” – запитав Лукашенко.

“У чому причина того, що за останні 20-30 років так і не з’явилися сучасні “Війна і мир”, “Піднята цілина”? Це що, відсутність талантів? Чи об’єктивні умови життя, коли книга перестає бути головним джерелом інформації?” – поцікавився він.

На думку білоруського президента, не слід пов’язувати зміни в читацькому свідомості тільки з технологічною революцією. На його погляд, напружений ритм життя зробив ставлення до літератури прагматичним.

Лукашенко заявив, що не вірить в настання сутінків літературної епохи в Білорусі.

“Чому найвища планка, піднята нашими видатними письменниками, не відповідає сьогоднішньому стану літературного процесу? Може, маститим письменникам заважає інерція мислення, а молодому поколінню не вистачає життєвої мудрості, досвіду? Або просто змінився час, і наша література розвивається в руслі загальносвітових тенденцій, втративши традиції національної письменницької школи”, – сказав президент.

“Чи справедливі претензії письменників з приводу того, що сучасні композитори, режисери відвернулися від національної літератури? Причиною спаду інтересу є брак гідних книг?” – поцікавився глава білоруської держави.

“У наші дні ніхто не диктує, про що і як писати. Якщо диктують, то ви, будь ласка, скажіть, хто і що диктує. Пішли в минуле цензура і держмонополія на друковане слово. Якщо не так, ви теж мені про це скажіть”, – заявив Лукашенко.

Джерело: Gazeta.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики