«ЛітАкцент року – 2014»: свято наближається

307410_249721761735550_1696796457_n111Агов, дорогі читачі й автори сайту! Ще трішки – й добігатиме кінця 2014-й рік, а з ним – і літературний рік, наприкінці якого «ЛітАкцент» традиційно підбиватиме підсумки у вигляді коротких списків книжкового рейтингу «ЛітАкцент року».

Для початку пропонуємо базовий довгий список премії – ось тут. Велике й постійне прохання до всіх читачів – за змогою доповнювати його книжками, написаними українськими письменниками українською мовою й виданими поточного року. Перевидання книжок, а також збірки вибраного не розглядаються. Найпростіший і найшвидший спосіб доповнення списку – шляхом коментування.

Авторів сайту дуже прошу, як і минулоріч, виставляти свої оцінки (від 1 до 10 балів) за прочитані книжки з довгого списку. Нагадую, що з суми цих оцінок буде сформовано короткий список премії – по три в кожній номінації. Оскільки голосування критиків (авторів сайту) за книжки триватиме до 30 грудня, двічі на місяць обіцяю виставляти проміжні результати.

Також звертаю увагу на деякі зміни в Положенні премії «ЛітАкцент року – 2014», порівняно з минулим роком: наявність журі, окремого для кожної номінації, що було оголошене днями. Нагадаю, що серед трійки книг, запропонованих авторами сайту шляхом голосування, лідера в номінації «Поезія» обиратимуть Василь Голобородько, Остап Сливинський та Каша Сальцова. У номінації «Проза» – Михайло Бриних, Ростислав Семків та Ілля Стронґовський, у номінації «Поезія і проза для дітей» – Валентина Вздульська, Володимир Чернишенко і Саломе Енгибарян, і в номінації «Літературознавство й есеїстика» – Ярина Цимбал, Віталій Жежера та Анастасія Левкова. Переможця в антипремії «Золота булька» все журі обиратиме разом із запропонованих авторами «ЛітАкценту» книг. Для розгляду книжки як претендента на «Золоту бульку» достатньо однієї пропозиції будь-кого з авторів сайту «ЛітАкцент».

Також нагадаю, що будь-яке визначення найкращих-найгірших книжок є не більше ніж спробою так-сяк упорядкувати невпорядковуване; намаганням зафіксувати поточну ситуацію літературного року, що минає; тільки одним із кутів зору на актуальний літературний процес. Тому «ЛітАкцент» застерігає: надмірно серйозне ставлення до будь-яких результатів конкурсу може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Отже, стартуймо!

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у пресі й книжкових видавництвах. Від 2012 р. - головна редакторка сайту "ЛітАкцент"