У Франції знайшли “Перше фоліо” Шекспіра

Фото: Вікіпедія
Фото: Вікіпедія

У невеликому місті на півночі Франції знайшли “Перше фоліо” Вільяма Шекспіра.

Книга була у бібліотеці міста Сент-Омер регіону Нор-Па-де-Кале. Її знайшли бібліотекарі, коли готували спеціальну виставку, присвячену зв´язкам Нор-Па-де-Кале з Англією.

У фоліо не вистачає кількох сторінок, зокрема титульної. За словами бібліотекаря Ремі Кордонньє, це, ймовірно, і стало причиною, що книгу внесли в каталог як не дуже цінну. Справжність книги вже підтвердив шекспірознавець з Університету Невади Ерік Расмуссен.

У книзі є рукописні позначки, які допоможуть отримати більш чітке уявлення про те, як ці п´єси грали у часи Шекспіра, зазначив Кордонньє. Імовірно, “Перше фоліо” дісталося бібліотеці Сент-Омера від Ордена єзуїтів.

“Першим фоліо” називають перші збірки п´єс Вільяма Шекспіра. Його видали в 1623 році, через сім років після смерті драматурга. Це зробили актори Джон Хемінг і Генрі Конделл, які працювали в шекспірівській трупі. В книгу увійшли 36 з 38 відомих п´єс Шекспіра. “Перше фоліо” вважають однією з найважливіших книг в англомовній літературі.

Усього було видано 800 копій таких збірок п´єс Шекспіра, а до наших днів збереглося 233. У Франції знаходяться всього два примірники фоліо, включаючи той, що був знайдений в Сент-Омер.

Джерело: Gazeta.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики