Жадан збирає книги для українських бійців та Донбасу

Фото: День

Нові вірші у пабі Старий Хем – таку благодійну акцію в останній день осені 30 листопада придумав в Харкові Сергій Жадан. Замість квитків на свій творчий вечір він просив принести улюблені книжки для бійців, які зараз тримають лінію оборони в зоні АТО. Книги-квитки також мають поповнити бібліотеки на Донбасі, яким, на думку Сергія, бракує сучасних творів.

«Які саме книжки приносити – це не принципово. Я єдине, про що прошу – аби приносили те, що самі хотіли б отримати в подарунок. А так, жодних обмежень – ні мовних, ні стилістичних, ні жанрових, ні лексичних. Крім того, ми ж частину книг розвеземо по бібліотеках. Я ось виступав у лисичанській бібліотеці – у них із сучасної літератури взагалі нічого немає!», – розповів поет.

Сергій впевнений, що література потрібна людям за будь-яких умов, особливо – в теперішні страшні часи, і частково перекладає відповідальність за ситуацію на Донбасі на багаторічне нехтування культурними цінностями.

«Ми 23 роки говорили, що набагато важливіше, за які партії голосує Донбас, а не які книги він читає, – вважає Сергій Жадан. – А реальність несподівано виявилася жорстокішою, але справедливішою. Все взаємопов’язано в цьому житті, особливо наш читацький досвід і наше ставлення до країни, в якій ми живемо».

Джерело: День

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики