Діячі культури звенулися до Кириленка

Діячі культури звернулися петицією до нового міністра культури. Вони вимагають зберегти команду Нищука і продовжити реформи, започатковані цією командою. Цитуємо:

“Вимоги до Міністра культури України Кириленка

10 грудня 2014 року

Віце-прем’єр міністру,
Міністру культури України
КИРИЛЕНКУ В’ячеславу Анатолійовичу

Шановний В’ячеславе Анатолійовичу!

Минув тиждень відтоді, як Вас призначено на посади віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань і міністра культури України. Увесь цей час професійна спільнота митців і менеджерів культури чекає початку діалогу з Вами. Він конче необхідний не тільки з огляду на задекларований владою принцип участі громадськості у формуванні державної політики та здійсненні реформ. Він важливий для розуміння міри пріоритетності питань культурної політики для нового уряду, а також принципів, за якими буде сформовано керівний склад Міністерства культури України. На жаль, з Вашого боку такий діалог з керівниками культурних інституцій, культурними менеджерами, митцями і командою, що працювала на керівних посадах МКУ і почала реформи, необхідні для розвитку вітчизняної культури, не ініційовано.

Тому від імені професійної спільноти ми вимагаємо:

– Зберегти команду керівництва Міністерства культури, яка розпочала реформи, в тому числі обраних за підтримки фахівців та на засадах відкритого конкурсу компетентних спеціалістів з питань охорони пам’яток та відповідальних за процес євроінтеграції.

– Реалізувати до кінця року проект відкритої бухгалтерії бюджету Міністерства культури.

– Оприлюднити візії та плани щодо подальшої роботи Міністерства у форматі відкритого діалогу з громадськістю в ході зустрічі з депутатами профільного комітету та міністром не пізніше 20 грудня 2014 року.

Хочемо наголосити, що під час роботи попереднього керівного складу МКУ вже були розпочаті важливі реформи, які вимагають належної уваги і завершення та імплементації:

– за активної участі громадських активістів і експертного середовища, розпочався процес розробки Довгострокової культурної стратегії на платформі “Культура-2025”;
– почалися реформи у царині охорони культурної спадщини;
– налагоджено сталі зв’язки з Європейською комісією та було отримане виняткове пільгове членство України у програмі ЄС “Креативна Європа” – головному інструменті підтримки культури й креативності в Європі;
– запущено першу пілотну ґрантову програму “Взаєморозуміння”.

Ми наполягаємо, аби ці напрацювання були доведені до успішного завершення та надалі робота ввіреного Вам міністерства будувалася на принципах взаємодії з представниками галузі. Хотіли б зауважити, що саме відсутність розуміння пріоритетів сучасної культурної політики та невиважені державні рішення у цій сфері вже стали приводом для подальшої радикалізації українського суспільства і призвели до гуманітарної катастрофи у Криму та на Донбасі.

Розуміючи важливість спадковості реформ і зваженої проєвропейської культурної політики, змушені наголосити, що відсутність діалогу буде розцінено, як Вашу неспроможність приділяти достатньої уваги нагальним питанням культури. Така проблема імовірно виникає об’єктивно через поєднання Вами посад віце-прем’єра та міністра культури. Проте це недопустимо, зважаючи на необхідність через практичні кроки закріпити за культурою роль стимулювати розвиток суспільства, а не обслуговувати ідеологію.

Щиро сподіваємося на співпрацю і взаєморозуміння”.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики