Підручники стануть платними

Шкільні підручники для більшості населення стануть платними. Про це під час брифінгу повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Вона зазначила, що бюджетом передбачено суттєве скорочення коштів, які мали спрямувати на друк підручників.

За її словами, передбачено, що безкоштовними підручники залишатимуться для тих категорій населення, які не можуть собі дозволити їх купити, зокрема для дітей з малозабезпечених сімей, дітей інвалідів тощо.

Вона також повідомила, що зараз Міністерство освіти докладає зусиль, щоб розробити механізм часткової компенсації вартості підручників для представників національних меншин, оскільки їхня собівартість і ціна є значно вищою порівняно з підручниками, що друкують великими тиражами.

“Але назагал норму про безкоштовні підручники знімають, фінансування по цій статті так само суттєво скорочено”, – наголосила Інна Совсун.

Також, за словами першого заступника міністра освіти, Міносвіти працює над моделлю та схемою оплати підручників, оскільки термін їхнього використання складає декілька років і, відповідно, вартість користування у перший та наступні роки має бути диференційованою.

“Підручник не один рік використовують, тут можна продумати модель, щоб розподілити цю вартість між різними періодами”, – сказала Інна Совсун, зауваживши, що та дитина, яка використовує вже не новий підручник, має сплачувати менше, ніж за використання нового підручника.

Джерело: osvita.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики