Європейська кіноакадемія вимагає звільнити Сенцова

Фото interfax.by
Фото interfax.by

Європейська кіноакадемія закликає Росію звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова.

Відповідну заяву було оприлюднено 24 січня у рамках 44-го Роттердамського кінофестивалю.

“Олег Сенцов з травня минулого року перебуває у в’язниці в очікуванні суду. Європейська кіноакадемія вважає, що вона повинна підняти свій голос на захист режисера, дати новий імпульс руху в його захист, об’єднавши голоси всіх кінематографістів світу”, – йдеться в заяві.

Президент Європейської кіноакадемії Майк Дауні заявив, що він збирається організувати на підтримку О.Сенцова тиждень українського кіно.

“Я маю намір незабаром організувати в Лондоні тиждень українського кіно, який треба розцінювати як наш внесок у справу звільнення Олега Сенцова. Ми повинні й далі наполягати на тому, щоб російська влада випустили його або хоча б забезпечила йому незалежний суд”, – наголосив він.

Кіноакадемія уже виступала на підтримку Олега Сенцова. На його захист виступили Вім Вендерс, Агнешка Голланд, Анджей Вайда, Педро Альмодовар та інші знані кінематографісти.

Акції на підтримку Сенцова влаштовували декілька великих кінофестивалей, зокрема і Венеціанський.

Сенцова затримали у травні 2014 року в Криму та вивезли до Москви. Він перебуває у слідчому ізоляторі. Суд продовжив термін його ув’язнення до 11 квітня.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики