Четверо українців претендують на престижного “Ангелуса”

Забужко отримує “Ангелуса” у 2013 році. Фото: angelus.com.pl

Опубліковано список книг, номінованих на здобуття престижної літературної премії Angelus. Цю премію вручають у Польщі письменникам з Центральної та Східної Європи.

До списку потрапило відразу чотири українських книжки: «Комашина тарзанка» львів’янки Наталки Сняданко, «Роман про батьківщину» Дзвінки Матіяш, «Книга забуття» Василя Слапчука та «Месопотамія» Сергія Жадана. Про це повідомила Gazeta Wyborcza.

Переможця буде оголошено на урочистій церемонії 17 жовтня. Він отримає чек на 150 тис. злотих та статуетку авторства вроцлавського скульптора Єви Россано.

Організатором та засновником Центрально-Європейської літературної премії Angelus, яку вручають із 2006 року, є Вроцлав. Щорічно переможців конкурсу нагороджують за найкращу книгу прози, опубліковану польською мовою. Лауреатом може стати письменник з 21 країни Центральної Європи (Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва , Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна та Угорщина).

У 2013 році премію отримала Оксана Забужко за «Музей покинутих секретів». Раніше її лауреатом був також Юрій Андрухович.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики