У Вінниці відбудеться міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo»

26 березня о 14:00 у приміщенні Українського кризового медіа-центру за адресою вул. Хрещатик, 2 відбудеться презентація Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» (Intermezzo Short Story Festival), який відбудеться вперше з 22 по 24 травня 2015 р. у Вінниці.

Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» планують як щорічний. Він відбуватиметься у Вінниці протягом трьох днів наприкінці травня. Фестиваль присвячено постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864, Вінниця – 1913) та 150-й річниці від дня його народження.

“Оповідання письменника становлять справжню скарбницю світової літератури, інтегруючи українську культуру в контекст європейського модернізму. «Intermezzo» – один із найвідоміших творів автора, що втілює найкращі риси активного митця, котрий прагне змінювати світ і себе у ньому. Ідея фестивалю випливає саме з цього оповідання: у важкі часи, людина втомлюється від власних і чужих проблем, потребує зміни середовища, щоб загострити внутрішній зір та відчути власну сутність. Водночас вона стикається з реаліями життя, бачить суспільство збоку і зсередини, і після короткого інтермецо ще більше звернена до вирішення нагальних завдань – у побуті, в економіці, мистецтві, через благодійність”, – зазначають організатори.

Програмні події першого фестивалю обертатимуться навколо теми «Життя у посттравматичному просторі» і через коротку прозу та кіно намагатимуться створити діалог, який артикулюватиме сучасну ситуацію в країні засобами мистецтва. Ініціаторами такого діалогу стануть міжнародні гості фестивалю: найпопулярніший балканський письменник Міленко Єрґович, польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі, українська письменниця Оксана Забужко, польська перекладачка і культурний менеджер Юстина Чеховська, українська письменниця Софія Андрухович, українська режисерка та письменниця Ірина Цілик та інші відомі митці. Майданчиками для спілкування стануть музей Михайла Коцюбинського, центральні площі міста, кінотеатр «Родина», галереї, кав’ярні та інші локації. Спеціальними подіями стануть медіа-вистава «Il Caprese» за участю ведучого радіо «Аристократи» Данила Хомутовського, в якій поєднаються тексти Михайла Коцюбинського, голос, музика та відео; літературні читання «Дух міста» за участю вінницьких авторів; проект Василя Махна (США-Україна) у форматі «кіно+текст» – синтез літературного твору і короткого метру.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики