Обговорили ліцензування російських книг

26 березня відбулось планове засідання Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книго розповсюдження, головував на якому Віце-прем’єр-міністро з гуманітарних питань − Міністр культури В’ячеслав Кириленко. Вперше за роки існування комісії засідання відбулось у відкритому форматі та не у будівлі уряду, а в київській книгарні «Є». За словами Кириленка, такий формат необхідний для того, щоб спонукати можновладців та активістів до ще більш продуктивних дій.

Головної темою засідання стало питання ліцензування імпортованих в Україну книг, особливо продукції з Росії, яка носить відверто українофобський характер. Цю пропозицію раніше розробляла експертна група на чолі з письменником та книговидавцем Дмитром Капрановим. Віце-прем’єр зазначив: «Ліцензування – це найбільш прийнятна процедура, яку ми можемо зараз застосувати для захисту як української книги, так й інформаційного простору. Це стосується книжок, які імпортують в Україну і які створюють негативні ситуації для вітчизняного продукту. Значною мірою вони йдуть з Росії, нелегально. Україна в умовах війни. Разом з тим, сюди й далі надходять книги про штрафбати, російських десантників… В умовах війні це виглядає як крайнє глупство».

Доповіді на засіданні також зробили: Олександр Афонін (президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів), Олександр Красовицький (директор видавництва «Фоліо»). Серед присутніх були журналісти, чиновники профільних міністерств, книговидавці, громадські діячі, письменники.

Джерело: Cultprostir

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики