Фестиваль «Кобзар єднає Україну» назвав переможців

У Черкасах завершився Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», засновником якого є Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

Фестиваль тривав на базі Черкаської ОДТРК «Рось» і став творчим оглядом радіо- і телевізійних робіт журналістів із всіх регіонів України. За перемогу у семи номінаціях та Гран-прі змагалось 56 телевізійних програм із 24 областей України і Києва та 43 радіопрограми із 21 області і столиці.

Гран-прі Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну» вибороли телепрограма «Я до тебе прилітатиму з хмари на розмову» Черкаської ОДТРК (автор Людмила Рябова, режисери Марина Науменко, Олександр Білошапка, оператори Олег Кураш, Геннадій Ємельянов, Олександр Швець, Сергій Резніченко) та телепрограма «Три літа Тараса Шевченка» Полтавської ОДТРК (автор Наталія Іванченко, режисери Наталія Іванченко, Дмитро Старіков, оператор-постановник Дмитро Старіков, відеомонтаж Олена Шарбенко, Вадим Ануфрієв, звукорежисер Петро Сливка, генеральний продюсер Микола Ляпаненко).

Серед радіопрограм Гран-прі отримали два проекти – Національний Всеукраїнський радіо-марафон «Борітеся – поборете! Шевченко мобілізує» та концертна програма Національної радіокомпанії України «Нова пісенна Шевченкіана» (телерадіопроект «Мистецькі історії»).

Крім того, нагородами у різних номінаціях відзначені НТКУ, ДП «Парламентський Телеканал «Рада», Всесвітня служба УТР, державна телерадіокомпанія «Культура», Новгород-Сіверська РДТРК, КП «ТК Умань», Криворізька регіональна ДТРК «Криворіжжя», низка обласних державних ТРК та інші. Зокрема, відновлена Луганська ОДТРК отримала першу премію у номінації «Славні нащадки славного роду» за телепрограму «Мелодія з попелу» (творча група у складі: Андрій Шаповалов, Сергій Ношенко, Оксана Шило) та третю премію у номінації «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» за телепрограму «Втратити, щоб знайти» тієї ж творчої групи.
За ініціативою Держкомтелерадіо програми-лауреати демонструватимуть в ефірі державних ТРК.
З повним списком лауреатів фестивалю можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо за посиланнями
http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=120713&cat_id=120144
http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=120716&cat_id=120144

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики