«Червоний» Кокотюхи екранізують

Фото: dusia.telekritika.ua

На початку 2016 року почнеться підготовчий процес до зйомок повнометражного українського фільму, що стане екранізацією роману Андрія Кокотюхи «Червоний». Режисером буде Ахтем Сеїтаблаєв («Хайтарма»), повідомляє «Телекритика».

Передбачено також виробництво фільму телевізійного формату.

«Тут взаємодіють герой Радянського Союзу, колишній льотчик-винищувач, а другий – герой УПА. І того, й іншого заслали в табори за їхні погляди – обидва мріяли і боролися за незалежність України. Суть в тому, що українці завжди мріяли про незалежність, але в досягненні цієї мети вдавалися до радикальних методів», – розказав продюсер Володимир Філіппов.

За його словами, в Україні бракує професійних сценаристів. «Є небагато хороших українських сценаристів, і вони працюють на кіноіндустрію інших країн, бо там їм платять пристойні гонорари», – сказав продюсер.

За словами письменника Андрія Кокотюхи, сьогодні у нього вже чотири пропозиції про екранізацію його романів. Наприклад, переговори веде режисер Анатолій Матешко («Трубач»).

«Відверто кажучи, рівень більшості сценаристів зараз не високий. А в українській сучасній літературі якраз з’явилося чимало хороших творів, які хочеться і можна екранізувати», – сказав Анатолій Матешко.

Сам Андрій Кокотюха вважає причинами своєї затребуваності те, що раніше в Україні знімали знеособлене кіно, а дія його романів відбувається у конкретних містах: «Із сучасних російсько-українських серіалів було незрозуміло, в якому місті відбувається дія. Позначають тільки Москву або Санкт-Петербург. А глядачеві потрібні впізнавані і чіткі місця і обставини. У голлівудському кіно немає абстрактної поліції, це обов’язково копи з Майамі або Нью-Йорка, і між ними є різниця».

Джерело: «Телекритика»

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики