На Форумі видавців буде виставка, присвячена шведському детективу

На 22 Форумі видавців Посольство Швеції покаже виставку, присвячену шведському детективу, а також проведе круглий стіл про феномен сучасного детективного жанру у Швеції.

Про це повідомив Лев Грицюк, координатор програми, відомий перекладач-скандинавіст.

«Ця виставка – це 9 великих ролапів, на яких є коротка інформація про 21 письменника, що пишуть у цьому жанрі. Для участі у круглому столі приїде директор одного з провідних шведських видавництв Крістофер Лінд. Його видавництво публікує, зокрема, й шведські детективи, гостросюжетні романи. До розмови запросили також Ганну Мамчур, яка переклала твір Геннінґа Манкелля (Геннінґ Манкелль – шведський прозаїк, автор детективних романів, режисер, драматург і видавець. – ред)» – розповів пан Грицюк.

«Шведський детектив – це, безумовно, літературний феномен. Цікаво, що письменники з різних частин Швеції, які пишуть ці детективні романи, дуже часто використовують середовище, де живуть. Якщо це Стокгольм, то це про стокгольмську мафію, якщо це північ – то там свої події» – додав перекладач.

Також у межах скандинавської програми відбудуться зустрічі з фінськими письменниками та публіцистами.

Планують, що до Львова приїдуть четверо авторів із Фінляндії – Ристо Раса, Синікка Вуола, Анна-Лера Лаурен, Юкка Рислаккі.

Нагадаємо, 22 Форум видавців у Львові, а також 10 Львівський міжнародний літературний фестиваль відбудуться 9-13 вересня. Країна-гість фестивалю – Франція. Фокусна тема – Культура vs пропаганда. Більше інформації – за посиланням.

Джерело: Форум видавців

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики