Цінні експонати з кримських музеїв вивозять до Ермітажу

У музей Ермітаж в Санкт-Петербурзі вивозять експонати з музеїв Криму, зокрема унікальні колекції з “Херсонеса Таврійського”.

Про це заявила керівник постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва Людмила Денисова на засіданні профільного комітету ВР, передає Радіо свобода.

Денисова зазначила, що громадяни України з інформаційних джерел дізнаються також про вивезення в Ермітаж колекцій із Судака, з Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

“Хочу підкреслити, що будь-які дії Російської Федерації на тимчасово окупованій території України, спрямовані, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об’єктів культурної, індустріальної та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права”, – сказала Денисова.

Вона закликала спеціалізовані установи ООН, зокрема ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.

Підтвердження інформації про вивезення експонатів із зазначених кримських музеїв в Росію з інших джерел немає. Реакція влади і музейників Криму і Росії на такі заяви також відсутня.

Раніше народний депутат України Володимир Ар’єв повідомляв про вивезення з Криму в Ермітаж картин Айвазовського.

На сайті російського уряду 20 жовтня опублікували розпорядження про включення понад 220 об’єктів на території Криму і Севастополя до списку культурних об’єктів федерального значення.

Міністерство культури України заявило про протиправність цих дій з боку Росії.

Після анексії Криму, Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурної та історичного значення, розташовані на території Криму. Україна наполягає, що пам’ятки належать українському народу і просила прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

Джерело: “Українська правда. Життя”

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики