Скасовано обов’язковий продаж валюти для грантів

Фото ТСН

Національний банк України затвердив постанову, яка скасовує обов’язковий продаж валюти для грантів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Постанова Правління НБУ усуває бар’єри і суттєво поліпшує умови для участі українських університетів, наукових інститутів і колективів, малих і середніх підприємств у проектах програми «Horizon 2020», зокрема як провідних партнерів в дослідницьких консорціумах. Ми раді, що Національний Банк підтримав таку ініціативу МОН», — прокоментував рішення НБУ заступник міністра освіти Олег Дерев’янко.

Регулятор покращує умови для співробітництва України з іноземними державами-партнерами та міжнародними організаціями, уточнюючи вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на міжбанківському ринку.

Відтепер цю вимогу не поширено на проекти, що здійснюють на підставі угод про участь України в міжнародних програмах Європейського союзу. Також вона більше не стосується грантів, які юридичні особи-резиденти отримують від міжнародних фінансових організацій.

Джерело: osvita.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики