Радіодиктант національної єдності відбудеться 9 листопада

9 листопада 2015 року, у День української писемності та мови, на “Українському радіо” традиційно відбудеться радіодиктант національної єдності.

Акцію започатковано 2000 року. “Відтоді щороку всі охочі – в Україні та за її межами – можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не тільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, а й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово”, – повідомляє Держкомтелерадіо.

Як і у попередні роки, диктуватиме спеціально підготовлений текст відомий лінгвіст та радіоведучий Олександр Авраменко із студії на Хрещатику, 26. А почесні гості писатимуть його в аудиторії ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Серед гостей, яких очікують журналісти, будуть віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, міністр освіти Cергій Квіт, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, митці, науковці, громадські діячі, а також двадцять найкращих учнів київських шкіл.

Очікують, що цього року збільшиться загальна кількість учасників радіодиктанту, адже вперше його транслюватимуть одночасно в радіо- та телеефірі.

Голова комісії з реорганізації НРКУ Анатолій Табаченко назвав захід першим спільним проектом майбутньої Національної суспільної телерадіокомпанії, яку створюють саме зараз. Причому в ефірі «UA.Перший» диктант транслюватимуть із сурдоперекладом, щоб якомога більше людей мали змогу долучитися.

Цього року про свою участь у написанні диктанту офіційно оголосили українські громади китайських міст Шанхая і Тяньшоу.

У диктанті, зазначають його організатори, може взяти участь кожен охочий. Для цього треба увімкнути об 11.00 перший канал “Українського радіо” або телеканал «UA.Перший». Диктант міститиме 160-170 слів. Для перевірки слід надіслати його протягом двох днів на адресу “Українського радіо”: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик 26.

Для переможців, які напишуть диктант без жодної помилки, підготовлено спеціальні призи – книги з авторськими автографами. Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка подарує декому із переможців «Кобзар» Т. Шевченка. Цю книгу університетське видавництво видає щороку із новим художнім оформленням.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики