У Білорусі знищили тираж книги про тиранію Лукашенка

silicki151109-kaonf
Міністерство інформації Білорусі наказало знищити тираж посмертної книги політолога Віталія Сіліцкого «Довга дорога від тиранії: посткомуністичний авторитаризм і боротьба за демократію в Сербії та Білорусі».

«Так, тираж знищено. Знищено за наказом Міністерства інформації, – підтвердив директор друкарні «Палікрафт» Федір Босько. – Нам сказали, що якщо цього не зробимо, то друкарню закриють. Втім, самі винні – не дивилися, що друкуємо. Якби я цю книгу побачив раніше, то друкувати її не стали б».

Книга вийшла кілька тижнів тому. “У ваших руках посмертна книга Віталія Сіліцкого. Книга, яку Віталій не дописав. Книга – продовження дослідження «Відкладена свобода: посткомуністичний авторитаризм в Сербії та Білорусі»”, – йдеться в анотації.

У своїй книзі Віталій Сіліцкій порівняв режим Слободана Мілошевича в Югославії 1990-х і Лукашенка в Білорусі. Тираж книги становив 1000 примірників.

Офіційно в Білорусі діє конституційна норма про свободу слова, а попередню цензуру заборонено.

Віталій Сіліцкій – політолог, перший директор Білоруського інституту стратегічних досліджень. У 2011 році він помер у 38 років від раку.

Джерело: Наша Ніва

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики