В ефірі телеканалів поменшало української мови

Громадський рух “Відсіч” у рамках кампанії “Бойкот російського кіно” провів моніторинг ефіру десяти загальноукраїнських комерційних телеканалів. За результатами моніторингу “Відсіч” повідомляє про динаміку зникнення української мови з телебачення.

Якщо на початку червня частка української мови на телебаченні становила близько 28%, то в листопаді вона становить 23%. Таким чином, за п’ять місяців частка зменшилася на 5%, тобто, по 1% за місяць.

Найменше української мови на телеканалах “Україна”, “Інтер”, “1+1” та “СТБ”: за 17 годин моніторингу не було зафіксовано жодної україномовної передачі або фільму.

У той же час частка фільмів і передач українського виробництва за п’ять місяців на телебаченні збільшилася з 33% до 51%, а російського виробництва – зменшилася з 29% до 19%. Обсяги двомовної продукції з домінуванням російської мови також зросли за п’ять місяців на 9%.
Лідерами за обсягами телепродукції російського виробництва є “Україна” (81%), “НТН” (44%) та “Інтер” (30%).

Моніторинг проводили серед українських телеканалів “Інтер”, “НТН”, “ICTV”, “1+1”, “2+2”, “СТБ”, “Новий канал”, “ТЕТ” і “К1”. Тривалість моніторингу – 17 годин (з 7:00 ранку до опівночі).

Джерело: tyzhden.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики