Державні ТРК відзначать День Гідності та Свободи

В ефірі державних ТРК напередодні та в День Гідності та Свободи, 21 листопада, транслюватимуть теле- та радіопередачі, концерти, документальні та художні фільми, спеціальні репортажі та проекти, основною темою яких є консолідація українського суспільства, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави.

Національна радіокомпанія України, окрім репортажів з урочистостей, готує інтерв’ю з видатними українцями, які зробили вагомий внесок у розбудову держави, та молодими громадянами країни; коментарі істориків, дипломатів, представників українських громад в інших державах щодо підготовки та відзначення Дня Гідності та Свободи. В ефір Українського радіо вийде також масштабний репортаж із Івано-Франківська про відкриття музею Небесної сотні та інтерв’ю з буковинським художником О.Вірстою про цикл картин, присвячених Євромайдану.

Тема героїзму захисників демократичних свобод українців висвітлюватимуть у таких, зокрема, програмах, як «Герої», «Мить історії», «Україна. Сьогодення», «Календар знаменних дат», «Тема.Країна», «Українське суспільство», «Політична панорама тижня», «Обрії», «Український ракурс», «Акценти» тощо.

В ефірі всіх обласних та регіональних державних телерадіокомпаній заплановано покази тематичних телепередач та документальних та художніх фільмів, присвячених особистостям, які зробили свій внесок у справу захисту гідності та свободи українського народу.

День Гідності та Свободи – свято, встановлене указом Президента України Петра Порошенка 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…». Є наступником Дня Свободи, що відзначали на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, і яке скасували указом Президента Віктора Януковича.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики