Комунальні музеї платитимуть за оренду 1 гривню на рік

Комунальні музеї платитимуть державі за оренду лише одну гривню за рік.

Відповідне рішення затверджено постановою Кабінету Міністрів України, йдеться на сайті Мінкульту.

До сьогодні ставка орендної плати для музеїв, що належать до комунальної власності територіальних громад населених пунктів та утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів, визначалася на загальних умовах, визначених Методикою.

Так, ставка орендної плати для закладів культури, що належать до комунальної власності, та які фінансують з місцевого бюджету, становила 2% на рік від експертної оцінки, у той час як для закладів культури державної форми власності, розміщених на території об’єктів комунальної форми власності, встановлюють пільгові ставки орендної плати.

Внесені до Методики зміни додають комунальні музеї до переліку підприємств, установ та організацій, для яких розмір річної орендної плати за оренду державного нерухомого майна становить 1 гривню, і, таким чином, передбачають встановлення рівних умов для розвитку та здійснення основної діяльності музеїв державної та комунальної власності.

“Зміни дозволять комунальним музеям спрямувати кошти на власний розвиток, зокрема на поповнення колекцій, створити належні умови для зберігання та експонування, популяризацію закладів, що загалом сприятиме зростанню відвідуваності таких музеїв як об’єктів, що створюють туристичну привабливість населених пунктів, а також відповідному збільшенню доходів місцевих бюджетів”, – йдеться на сайті відомства.

На сьогодні в Україні орендують державне майно близько 30 комунальних музеїв, які існують за рахунок відповідних місцевих бюджетів і є неприбутковими. Відсутність відповідних бюджетних призначень з місцевих бюджетів призводить до заборгованості комунальних музеїв по орендній платі за користування державним майном.

Джерело: “Українська правда. Життя”

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики