Оголошено IV конкурс художнього репортажу «Самовидець»

rsz_tlbl9011

Видавництво «Темпора» оголошує IV конкурс художнього репортажу «Самовидець». Тема – «Війна. Життя de facto».

Після невеликої паузи видавництво «Темпора» оголошує четвертий конкурс художнього репортажу «Самовидець», який цьогоріч отримує нове ім’я, нове журі та нову винагороду у сумі 10 тисяч гривень.

Відтепер конкурс носитиме ім’я Майка Йогансена – українського поета та прозаїка 1920-х років, автора, який започаткував традицію художнього репортажу в Україні, і яку видавництво «Темпора» продовжує і популяризує вже не перший рік.

Репортажі заявників на «Самовидець» оцінюватиме нове журі – український журналіст, автор книги «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» Денис Казанський; знаний польський журналіст, кореспондент «Газети Виборчої» та головний редактор «Українського журналу» Пьотр Андрусєчко; а також Олег Криштопа – український репортажист, автор книги «Україна: Масштаб 1:1».

І останнє – автори найкращих текстів отримають нові винагороди: І місце – 10 000 грн, ІІ місце – 7 000 грн, ІІІ місце – 5 000 грн.

Тема ІV «Самовидця» – «Війна. Життя de facto». За останній рік, в умовах складної геополітичної ситуації та інформаційної війни, реальний і задекларований стан справ часто дуже далекі один від одного. De jure Крим і Донбас належать Україні, ми нікому не оголосили війну, в нас ведеться антитерористична операція, маємо дружні дипломатичні відносини з Росією, однак de facto усе виглядає зовсім не так. Мета цього конкурсу спробувати змалювати реальний стан справ, проговорити замовчувані теми, спробувати пробратися крізь інформаційний шум та пропаганду. Як виглядає життя країни у стані війни de facto? Як насправді живуть на окупованих територіях? Як живуть в окопі, біля фронту, в тилу? Як живуть ті, хто готуються до війни, хто воює, хто відвоював? Як живуть переселенці? Відповіді на ці та інші запитання ми сподіваємося почути у матеріалах, що надійдуть на конкурс.

До розгляду приймають раніше неопубліковані художні репортажі українською мовою.
1. Автор повинен спиратися на власний досвід.
2. Автор повинен добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тему, прагнути об’єктивності.
3. Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми. Оповідь повинна бути не сухою газетною, а саме художньою.
Розмір репортажу до 40 000 знаків.

Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах «Veni, Vidi, Scripci», а переможець отримає право видати свою книгу репортажів у «Темпорі». За підсумками минулих конкурсів видавництво опублікувало три альманахи найкращих репортажів: «Світ у масштабі українського репортажу», «Де, як і чому працюють українці» та «Історія наживо». Вийшли друком книги лауреатів конкурсу: Олега Криштопи «Україна. Масштаб 1:1» та Дениса Казанського «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі».

Готові репортажі потрібно надіслати до 25 квітня 2016 р. на адресу: samovydets@gmail.com
У заявці необхідно вказати ім’я, прізвище, рік народження автора, вибрану тему репортажу, контактний телефон.
Результати конкурсу будуть оголошені 15 червня 2016 р.
Координатор проекту: Олеся Яремчук
Телефон для довідок: 063 775 17 57
Більше про тему цьогорічного конкурсу та модернізацію «Самовидця» можна буде дізнатися на презентаціях у Львові (19 січня, книгарня «Є»), Києві (21 січня, книгарня «Є»), Слов’янську (22 січня, платформа ініціатив «Теплиця») та Краматорську (23 січня, простір «Вільна Хата»). Слідкуйте за оновленнями.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики