Філолог розповіла у закордонному ЗМІ, як давала хабар у КНУ

424763c-article

Кандидат філологічних наук Юлія Мендель написала у видання Politico.eu, що ніколи раніше не давала хабар в Україні, доки їй не довелось захищати свою дисертацію 4 роки тому.

“Я поставила 200 доларів на шосту сторінку рукопису перед тим, як віддати його своєму науковому керівнику. Так порадили зробити його колеги, після того, як я пожалілась, що він відмовляється братись за мою роботу більше трьох тижнів, а дедлайни вже наближались”, – написала Юлія.

“Я дивилась, як мій відомий професор сучасної української літератури гортав сторінки. Я почервоніла від сорому, але ніколи не забуду, що він сказав, коли знайшов те, що шукав: “Тепер я бачу. Ваша робота хороша”, – розповіла про історію чотирирічної давнини Юлія.

При цьому вона пише, що її досвід захисту дисертації в Національному університеті ім.Т.Шевченка не є унікальним. Мендель наводить приклад аспірантки з Маріуполя, котра за 4 роки написання дисертації витратила неймовірну кількість грошей на хабарі.

Вона заплатила 1000 доларів науковому керівникові за роботу з нею, така ж сума дісталась іншому професорові за рецензування її роботи, хоча це були його прямі обов’язки.

Юлія також пригадує, що майже кожен працівник університету є чиїмсь родичем чи другом.

“Якось керівник мого інституту погодився взяти на роботу жінку, в якої була дитина. Вона не хотіла працювати, але хотіла зарплату. Це була послуга другу”, – пише Мендель.

Юлія нагадує, що Times Higher Education назвав міністра Сергія Квіта “мабуть, найбільш успішним українським міністром” за те, що за менш як два роки він втілив більше половини своєї програми реформ.

Юлія Мендель – стипендіат World Press Institute 2015 року.

У 2012 році вона захистила кандидатську дисертацію на тему “Натурфілософська металогія лірики Володимира Затуливітра в контексті поезії 1970-90 рр.”.

Джерело: “Українська правда. Життя”

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики